Dekorace

Dejte svému bydlení styl a atmosféru díky dekoracím. Dekorace do bytu, do domu, ale i dekorace do zahrady by měly přinášet vždy zajímavý wow efekt. Najděte si kousky, jenž se hodí právě k vašemu stylu bydlení, ale i zajímavé solitéry a dominanty, které na sebe budou strhávat pozornost.

Nebojte se dekorací

Dekorace nejsou jen lapače prachu. Dávají našemu bydlení design – a je jedno, jestli stojíme o ten minimalistický, umělecký či romantický. V žádném interiéru nechybí dekorace na zeď. Kupujeme si věci, které nás chytnou za srdce vytvoříme si k nim vztah. Milovníci kočet si svůj byt či dům vybaví tak, aby byl plný dekorací právě s těmito zvířaty. Kdo miluje auta, ten neodolá jejich modýlkům jako dekoracím. Právě díky dekoracím máme obrovské možnosti, jak zkrášlovat a vylepšovat naše bydlení.

Jarní dekorace se míchají s velikonočními

Kromě trvalých dekorací, které máme v interiéru či v exteriéru, nejčastěji naše bydlení dekorujeme v souvislosti s ročním obdobím. Jarní dekorace obvykle vynikají symboly jara, jako je probouzející se příroda, rašící obilí i první kvetoucí cibuloviny. Do toho nám ale obvykle vstoupí Velikonoce a velikonoční dekorace. Jde sice o pohyblivý svátek, s jarem se ale povětšinou potká. Pohanské Velikonoce mají symboliku úzce propojenou s jarem a s vyháněním zimy. Velikonoce jsou však především křesťanským svátkem, a tak se i tato symbolika do našeho zdobení domovů obvykle promítne. I když o dost méně, než je tomu při oslavě křesťanských Vánoc.

Krásy podzimu a Halloween

Podzimní dekorace jsou často DIY (do it yourself - udělej si sám) produktem. To však neznamená, že k nim a k jejich instalaci nepotřebujeme ty hotové. Ať už jde o různé mísy a misky na vystavení podzimních plodů či krásných listů, nebo třeba o polotovary, pomocí kterých vyrobíme podzimní věnce. Do toho přichází svátek, který je vlastně celý zejména o stylizaci – svátek proplétající se s našimi Dušičkami, Halloween. U nás je slavíme v podobě dvou svátků. 31. 10. je to Halloween, tedy svátek mrtvých po vzoru anglosaských zemí, a o den později jde o svátek, kdy vzdáváme hold našim mrtvým a svatým. Dekorace Halloween jsou dnes již stejnou nezbytností, jako svíčky na hroby blízkých. K Halloweenu paří především tykve, ale též různí netopýři, černé kočky, čarodějnice a umrlci. Záleží jen na vás, jestli halloweenské dekorace pojmete jako vkusné podzimní dekorace, či spíše zábavu pro celou rodinu.

Česká zima a Vánoce

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na zimní dekorace. Česká zima, jak ji známe z Ladových obrázku, tak malebně bílou většinou nebývá. A tak je hezké si k zimní atmosféře a pohodě dopomoci krásnými zimními dekoracemi. I zima se nám samozřejmě propojuje s dalším svátkem – ten u nás souvisí především s křesťanskými Vánocemi. Začíná čtyřmi adventními týdny, pokračuje Vánocemi a končí svátkem Třech králů. Vánoční dekorace jsou u nás nejužívanějšími. Objevují se snad v každé domácnosti. Zdobíme si nejen interiér, ale nově i fasády, či si je aranžujeme jako zahradní dekorace. Téměř všichni zdobíme stromeček, vánoční dekorace na stůl dáváme už s první adventní nedělí.

Svatební dekorace

Stále častěji však i další životní události spojujeme se stylingem souvisejících akcí. Svatební dekorace se staly nepostradatelnými a již rozlučka se svobodou se bez nich neobejde. Svatba je dnes událost nastylována do vybraných barev. Do toho k ní patří tradiční svatební dekorace.

Zahradní dekorace

Nakonec nesmíme zapomenou na zahradní dekorace. Kdo má zahradu u rodinného domu, na chalupě, či třeba jen na balkoně, ten málokdy odolá krásně zdobeným podpěrám k rostlinám, obloukům na popínavky, zdobeným květináčům a truhlíkům, zahradním solárním světýlkům, soškám a další zahradní keramice. Zahradu oživují, nechávají ji krásnou i v zimních měsících a dělají ji atraktivnější pro děti.

Skrýt popis