Jídelní židle

V kategorii jídelní židle naleznete neomezený výběr jídelních židlí, které se od sebe liší designem, velikostmi a materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Jídelní židle se vybírají převážně podle toho, k jakému stolu budou patřit a zároveň ve stejném designu jako zbytek místnosti. Pokud vás zajímá, jak si ideální jídelní židle vybrat, pokračujte ve čtení.

Výběr jídelní židle většinou závisí na tom, jaký jídelní stůl si vyberete. Nejen že podle stolu vybíráte počet židlí, ale zároveň také jejich design. Poté co máte představu, jak židle mohou vypadat začnete vybírat jejich výšku, šířku, materiál a další parametry.

Rozměry židle

Při výběru jídelní židle ke stolu je důležité myslet na výšku stolu. Pokud vyberete židli moc vysokou, může být problém přisunout se ke stolu, naopak když vyberete židli moc nízkou, sezení u stolu jistě bude značně nepohodlné. Zároveň je potřeba myslet na šíři židlí. Pokud máte v plánu více židlí vedle sebe, pro jistostu si je změřte, zda se vám všechny ke stolu vlezou. 

Materiál

Materiál ze kterého židle jsou je velmi důležitým parametrem výběru. Nejen protože materál ovlivňuje pohodlí židle, ale hlavně její životnost. Některé židle jsou s polstrováním, některé s koženým potahem, některé jsou celodřevěné a mnoho dalších. 

Design

Design židle je zvolen podle designu jídelního stolu a podle designu okolních místností. 

Pokud se chcete však dozvědět o výběru jídelního setu ještě více, přečtěte si článek "Jak vybrat jídelní stůl a židle".

Přejít na článek “Jak vybrat jídelní stůl a židle” »

Skrýt popis