Nábytek

Moderní nábytek do každé místnosti

Ve světě bydlení je kladen důraz především na minimalismus, i tak se však bez některých prvků neobejdete. Vestavěné skříně na chodbách sice poskytnou dostatek úložného prostoru, nicméně komoda příjemně zútulní ložnici a konferenční stolek nesmí chybět v obývacím pokoji.

I v moderních interiérech se vyjímá dřevěný nábytek, přičemž design jednotlivých prvků by měl ladit, aby místnosti nepůsobily chaoticky a kýčovitě. Dřevo je materiál, jenž se v nábytkářském průmyslu používá po staletí. Vyznačuje se totiž nenapodobitelnými vlastnostmi, tedy odolností, přirozeným vzhledem a stabilitou. Nejlevnější nábytek bývá vyroben většinou z dřevotřískových desek, které však vydrží dlouhá léta. U nábytku z masivu je cena vyšší.

Komoda může stát kdekoliv

Komody nadchnou především svou variabilitou. Vyjímají se v obývacím pokoji, na chodbě, ale také v ložnici. Slouží k uložení spodního prádla, ba dokonce dokumentů. Při výběru komody jsou důležité parametry jako hloubka, výška a šířka.

Zatímco některé komody disponují pouze zásuvkami, jiné nabízejí kombinaci polic, zásuvek a skříněk. Zásuvková komoda je vhodnou volbou do ložnice, předsíně a na chodbu. Kombinovaná varianta uspěje zase v obývacím pokoji namísto baru a v dětském pokoji pro uložení hraček.

Levné komody uspokojí svou cenou, často i vzhledem, nicméně nejsou tím pravým ořechovým pro náročné jedince. Vysoké požadavky na design a preciznost zpracování splňují především masivní komody, u nichž je však i pořizovací cena mnohem vyšší. Proto je potřeba ujasnit si priority.

Komoda na uschování oblečení často nestačí, a proto by ji měla doplňovat ještě šatní skříň, která vzhledově ladí s komodou. V neposlední řadě poslouží komoda i jako nábytek do předsíně.

Rozkládací pohovky i do pokoje pro hosty

Dominujícím prvkem obývacího pokoje je jednoznačně sedačka. Oblíbenosti se těší především rohová sedačka, neboť poskytuje více místa k sezení. V menších dvoupokojových bytech a garsonkách je žádoucí rozkládací pohovka pro každodenní spaní. Během dne totiž poslouží k sezení, v noci zase ke spaní. Obývací prostor se tak s příchodem pozdních hodin mění na ložnici.

U rozkládací pohovky je potřeba se zaměřit na konstrukci rozkládacího mechanismu i na celkovou konstrukci samotné pohovky. Nevhodné jsou konstrukce z vyztuženého papíru a dřevotřísky, je lepší sáhnout spíše po kvalitním masivu, případně odolném kovu.

V opravdu velkých obývacích pokojích se bude vyjímat souprava ve tvaru písmene U. Doplnit se dá o praktický taburet.

Co se vzhledu týče, pohovky a sedačky je často možné přizpůsobit svým představám volbou konkrétní látky. Výrobci a prodejci mají v nabídce pestrou paletu vzorníků.

Koupelnový nábytek odolává vlhkému prostředí

I v miniaturních koupelnách je dobré mít nějaký úložný prostor, kam se uschovají čisticí prostředky a přípravky, případně kosmetika. Koupelnový nábytek by měl být odolný vůči vlhkosti, protože jí bude vystavován prakticky neustále. Ideální volbou jsou skříňky pod umyvadlo, případně kombinace zrcadla a skříňky.

Zahrada nabídne příjemné posezení

V letním období je zahrada velice využívaná, a proto je především před letní sezónou zájem o ratanový nábytek. Vyroben je z kvalitního umělého ratanu, jenž vydrží dlouhá léta. Navíc je odolný vůči UV záření a nepřízni počasí. Stačí jen sklidit polstrování a zahradní nábytek ponechat pod altánem či na terase. Vůbec mu nevadí voda, sníh či slunce.

Jestliže hledáte levný nábytek, využijte náš srovnávač nábytku a dekorací. Součástí našeho portálu je také magazín, kde najdete zajímavé články o nábytku. Pusťte se tedy do zařizování interiéru.

Skrýt popis