Obývací stěny

V kategorii obývací stěny naleznete spoustu stylových a designových obývacích sestav, stěn či setů, nebo samostatné kusy nábytku. Dnes již není pravidlem, že obývací stěna je jeden velký kus nábytku, který zastíní celou stěnu, můžete si byvrat spoustu variant nábytku, který je zároveň variabilní a dá se jednoduše přesouvat a měnit. Pokud vás zajímá, jak si vybrat ideální obývací stěnu právě pro vás, pokračujte ve čtení. 

Před výběrem obývací stěny si dobře rozmyslete, co všechno budete do ní chtít vkládat. Obrázky, dekorace, květiny, knihy... podle toho, jaké množství věcí na uložení budete mít, zvolíte také velikost sestavy. Někomu stačí pouze televizní stolek, někdo potřebuje několik skříněk i polic. Na co dalšího myslet při výběru?

Variabilita

Variabilita je velmi důležitým parametrem obývací stěny. Nejen že můžete skříňky kombinovat s vitrínami, knihovnami či policemi, ale také není určeno, kde přesně mají své místo, jeslti v pravo nebo vlevo, je to vždy na vás. Zároveň, pokud chcete některé z kusů vyměnit, dnes to již nebude problém, v podobném či stejném dekoru naleznete mnoho různých dalších skříněk a kusů nábytku na výběr.

Materiál

Volba materiálu je také důležitá. Ovlivňuje nejen vzhled, ale především životnost sestavy. 

Masiv - masiv je tím nejkvalitnějším materiálem, který má zároveň dlouho životnost a úžasný vzhled. Mezi jeho nevýhody patří cena a hmotnost

Dýha - plá dřeva lepený na dřevotřískovou desku. Je to skvělá alternativa masivu. Dýha je pevná, hezká a stojí méně než masiv.

Dřevotříska - dřevotříska je kompromis mezi kvalitou a cenou. Vypadá skvěle, má i jakousi životnost a zároveň nestojí moc 

Lamino - lamino je odolný materiál, skládající se z lepené dřevotřísky, která je polepená papírem s dekorem. Je to materiál odolný proti poškrábání, lámání či vlhnutí

Design

Design je hlavně o vkusu každého, avšak je potřeba myslet na to, aby i obývací stěna ladila se zbytkem nábytku v místnosti. Proto vybírejte podle nábytku, který již máte, nebo pokud vybíráte celý nový obývák, vybírejte vše dohromady, tak aby vše ladilo.

Rozměry

Nezapomeňte si vše pořádně změřit tak, aby vše zapadlo a sedělo. Zároveň také myslete na to, kolik věci budete ukládat do polic či skříněk, zda tyto kusy nábytku mají dostatečnou nostnost pro vaše využití. Také je potřeba brát v úvahu hmostnost jednotlivých kusů nábytku, nejen kvůli manipulaci, ale také aby vaše zdi tyto kusy nábytku udržely. 

Skrýt popis