Povlečení

Ložní povlečení není pouze účelovým doplňkem do vaší ložnice. Jde i o designový doplněk vkusně doplňující relaxační místnost, kterou ložnice bezpochyby je. Ložní prádlo dnes můžete mít v mnohém provedení, především v materiálech lze velmi vybírat. Jaké bude to vaše?

Povlečení pro každého

Povlečení do vaší ložnice by mělo vyhovovat především vašim estetickým nárokům. Proč? Protože i díváním se relaxujete. Pokud například nemáte rádi výrazné barvy, asi vás neuspokojí ohnivá rudá, která by vás před spánkem rozdráždila stejně jako divoké vzory. Volte proto barvy a náměty, které jsou pro vás příjemné. Důležitý je ovšem materiál a ložní povlečení může být z mnoha látek. Bavlněné povlečení je klasika, která nikdy nezklame, navíc vypadá dobře, i když není zastláno. Takové ložní povlečení je jen trochu náročnější na údržbu, protože jej po vyprání musíte přežehlit. S tím si nemusíte dělat starosti, koupíte-li si krepové povlečení. To je navíc vzdušnější a lépe se vám pod ním usíná. Potřebujete zahřát? Nabízí se povlečení mikroplyš, které umí v zimních měsících dodat tu správnou dávku tepla. Obdobně je na tom i flanelové povlečení, taktéž hřejivý materiál.

Jaké je nejlepší ložní povlečení?

Hledáte levné povlečení? Nemusí stát mnoho peněz, přesto si můžete vybírat z mnoha variací. To platí pro povlečení pro dospělé i pro dětské povlečení či přímo povlečení do dětské postýlky, která jsou velmi variabilní. Lůžkoviny lze obměňovat nejen podle naladění na barvu, přizpůsobte jej i příležitosti, ročnímu období. Například vánoční povlečení nabízí spoustu variací od jemných motivů až po líbivý kýč. Nevadí, vždyť jsou to přece opojné svátky. Pokud chcete trošku elegance, pak zvolte vkusné a jemné francouzské povlečení. Potřebujete naopak ochladit, protože máte velmi vytopený byt? Nebo v létě vám je vedro? Zvolte saténové povlečení, které navíc nedráždí pokožku poštípanou od komárů, ztrápenou alergemi či spálenou od Slunce. 

Skrýt popis