Textil do ložnice

V této kategorii našeho srovnávače naleznete veškerý textil do ložnice.

Často se zapomá na to, že kvalitní spánek nezaručuje jen správný výběr postele a matrací, avšak mezi ty nejdůležitější prvky pro kvalitní spánek patří peřina a polštář, jejichž výběr může být někdy náročný. Při výběru byste si měli rozhodně dát záležet, a přitom také nezapomenout na výběr správného povlečení. 

Peřina a polštář

U těchto lůžkovin je důležitá hlavně výplň. Nejčastěji se používá duté vlákno, mikrovlákno, peří a další... Pokud si nevíte rady s výběrem, doporučuji přečíst si článek "Jak správně vybrat polštář a peřinu?"

Jak správně vybrat polštář a peřinu? »

Povlečení

Povlečení je taktéž vyráběno z mnoha různých materiálů, a proto je důležité si vybrat to ideální. Některé jsou více hřejivé, některé zase chladivé. Některé jsou takové, že je musíte žehlit, některé zase ne. Mezi ty nejčastěji prodávané patří: krepové povlečení, bavlněné povlečení, z mikrovlákna a saténové. Více se můžete dozvědět v článku viz. výše "Jak správně vybrat polštář a peřinu".

Povlečení neplní pouze praktickou funkci, ale zároveň si můžete vybrat takové, které ladí s místností a doplňuje tak její celkový design a vzhled.

Přehoz

Přehoz přes postel je skvělým pomocníkem v případě, kdy máte doma postel, kterou nepoužíváte často a máte ji například připravenou pro návštěvy. Přehoz zabrání prášení na peřinu a případným jiným nečistotám. Zároveň může být skvělým designovým doplňkem celé místnosti. 

Prostěradla

Prostěradla jsou vyráběná z podobných materiálů jako povlečení. Jejich výběr záleží hlavně na vašich preferencích a na tom, zda máte radši hřejivější či chladivější prostěradlo. Samozřejmě se vyrábí v různých velikostech podle velikosti matrací a postele. 

Skrýt popis