Textil do ložnice

V této kategorii naleznete veškerý textil, který potřebujete do ložnice. 

Často se zapomá na to, že kvalitní spánek nezaručuje jen správný výběr postele a matrací, avšak mezi ty nejdůležitější prvky pro kvalitní spánek patří peřina a polštář, jejichž výběr může být někdy náročný, ale měli by jste si na něm dát záležet. Důležitý je také výběr povlečení. 

Peřina a polštář

U těchto lůžkovin je důležitá hlavně výplň. Nejčastěji se používá duté vlákno, mikrovlákno, peří a další... Pokud si nevíte rady s výběrem, doporučuji přečíst si článek "Jak správně vybrat polštář a peřinu?"

Jak správně vybrat polštář a peřinu? »

Povlečení

Povlečení je taktéž vyráběno z mnoha různých materiálů, proto je důležité si vybrat to ideální. Některé jsou více hřejivé, některé zase chladivé. Některé jsou takové, že je musíte žehlit, některé zase ne. Mezi ty nejčastěji prodávané patří: krepové, bavlněné, z mikrovlákna a saténové. Více se můžete dozvědět v článku viz. výše "Jak správně vybrat polštář a peřinu".

Povlečení neplní pouze praktickou funkci, ale zároveň si můžete vybrat takové, které ladí s místnosti a doplňuje tak její celkový design a vzhled.

Přehoz

Přehoz na postel je skvělým pomocníkem, v případě kdy máte doma postel, kterou nepoužíváte často a máte ji například pro případ návstěvy povlečenou. Přehoz zabrání proti prášení na peřinu a případným jiným nečistotám. Zároveň může být skvělým designovým doplňkem celé místnosti. 

Prostěradla

Prostěradla jsou vyráběná z podobných materiálů jako povlečení. Jejich výběr záleží hlavně na vašich preferencích a na tom, zda máte radši hřejivější či chladivější prostěradlo. Samozřejmě se vyrýbá v různých velikostech podle velikosti matrací a postele. 

Skrýt popis