Textil a koberce

Koberce do obýváku, peřiny, povlečení a přehozy do ložnice

Plovoucí podlahy i velkoformátová dlažba působí elegantně. Pokud však nemáte podlahové vytápění, především během zimních měsíců je chození po takové podlaze nepříjemné. V obývacích prostorech je proto vhodné pořídit koberec, který ale nemusí být nutně přes celou místnost. Stačí pouze tam, kde se zdržujete nejvíce, například okolo sedací soupravy, postele a podobně.

Pozornost věnujte nejen kobercům, ale zaměřte se také na bytový textil, peřiny, polštáře, přehozy a povlečení.

Koberce v různých variantách

Sortiment s koberci je opravdu široký, přičemž se nabízí pestrá barevná škála i výrazně odlišné ceny. Zorientovat se v nepřeberné nabídce chvíli potrvá, a proto byste si nejprve měli ujasnit, co by měly koberce splňovat, aby uchvátily všechny vaše smysly.

Cenu a kvalitu ovlivňuje hned několik faktorů, a to především druh používaného vlákna a konstrukce vlasu. Velice levný je zátěžový koberec z umělého vlákna. Jestliže vám nevadí připlatit si, poohlédněte se spíše po přírodním vláknu, jako jsou vlna a hedvábí. Sice jsou takové koberce dražší, na druhou stranu je i jejich životnost delší.

Vlna například perfektně absorbuje hluk. Kulatý koberec z vlny se hodí do obývacího pokoje, neboť se chlubí vysokým vlasem, jenž se nesešlape a neslehne, takže mu nevadí ani místa, kudy se často chodí.

Dětský koberec by měl mít střižený vlas, jenž je komfortnější než kobercová smyčka, navíc se mnohem lépe udržuje. V dětském pokoji snadnou péči rozhodně oceníte.

Každý kusový koberec má na rubové straně vždy uvedeny i potřebné informace v podobě piktogramů. Snadno se tak dozvíte, zda je daný koberec vhodný do domácího prostředí, jestli snese zatížení a podobně.

Specifickou kategorií jsou kobercové předložky, jež se umisťují například vedle postele. Stejně tak nesmíme zapomenout na rohožky vhodné před hlavní dveře i na chodbu.

Přehozy na sedací soupravu i postel

Pro udržení sedací soupravy v perfektním stavu slouží přehozy. Prodlouží životnost pohovky, navíc promění a oživí interiér. Přehozy na sedací soupravy bývají vyrobené z lehkého materiálu, často z bavlny, která absorbuje vlhkost.

Fantazii se meze nekladou. Přehoz na sedačku můžete měnit podle ročního období, ba dokonce podle počasí, nálady a podobně. Záleží to pouze na vás. S bytovým textilem se dá opravdu kouzlit. Stejné pravidlo platí i v případě, pokud pořizujete přehoz na postel.

Povlečení pro každé roční období

Kvalita spánku je ovlivněna mnoha faktory. Jedním z nich je také povlečení, pod kterým člověk spí. Zatímco někomu vyhovuje klasika v podobě bavlny, někdo nedá dopustit na krepové povlečení, které se nežehlí a je příjemné na omak.

V letním období oceníte především bavlněné a saténové povlečení. I během horkých nocí vás příjemně zchladí a sají pot. Stoprocentní bavlna je navíc vhodná pro alergiky, protože se v ní nedrží prach a další nečistoty, bakterie či dráždivé částice.

Stálicí na žebříčku oblíbenosti je krepové povlečení, pod nímž se velice dobře spí za jakéhokoliv počasí. V zimě hřeje, v létě chladí. V podstatě se jedná o speciálně upravenou bavlnu, která nevyžaduje žehlení.

V zimních měsíců nachází uplatnění povlečení mikroplyš, které je sametově hebké, úžasně hřeje a dokáže udržet teplotu. Nemůže se však prát na vysokou teplotu, není u takové povlečení doporučováno ani sušení v sušičce.

Povlečení se dá vybírat nejen podle materiálu, ale také podle motivů, například vánoční povlečení, dětské, s kytičkami, abstraktní a podobně.

V našem katalogu najdete různý bytový textil od koberců přes přehozů až po povlečení. Vybrat si můžete takový textil, jenž se hodí do vašeho interiéru.

Skrýt popis