Nástěnná svítidla

V některých místnostech je nemožné nainstalovat stropní svítidla, a proto v takových prostorech nacházejí uplatnění nástěnné alternativy. Důvody jsou různé. V místnostech mohou být příliš nízké stropy, případně nejsou ve stropní konstrukci rozvedené silové kabely a podobně. I správně zvolená nástěnná svítidla mohou pokoj dostatečně osvítit.

Pokud si necháte navrhnout interiér od architekta, je také možné, že upřednostní nástěnné svítidlo před stropním. Velice často se používají nástěnné varianty na zahradách, tedy ve venkovním prostředí, ovšem u takových svítidel je nezbytné dbát na odolnost vůči nepřízni počasí.

Interiérová nástěnná svítidla

Velice oblíbenou technologií je LED, protože je úsporná, chlubí se dlouhou životností a má vysokou svítivost. Nástěnná LED svítidla jsou k dostání v mnoha různých designech, takže si přijdete na své, ať už preferujete nadčasovou eleganci, nebo rustikální nádech. Připravena jsou dokonce i orientální světla.

LED osvětlení je založeno na jevu elektroluminiscence, což znamená, že se elektrický proud přeměňuje přímo na světlo. Svítidla proto neprodukují takřka žádné teplo, jako tomu bylo v minulosti u klasických žárovek.

Venkovní nástěnná svítidla

Pohrajte si také s osvětlením exteriéru. Venkovní nástěnné svítidlo zvládá i nápor počasí. Vůbec mu nevadí vlhko, déšť, mráz a slunce. Právě takovým podmínkám jsou nástěnná LED svítidla přizpůsobena.

Praktické je venkovní nástěnné svítidlo se senzorem. Znamená to, že nemusíte nikde nic rozsvěcovat. Jakmile se přiblížíte k senzoru, světlo se automaticky rozsvítí. Takové řešení je i z hlediska bezpečnosti užitečné, protože se nestane, že šlápnete tam, kam nechcete. Stejně tak poznáte, jestli se někdo pohybuje okolo vašeho domu, protože senzor reaguje na pohyb.

Tak neváhejte a vyberte nástěnná svítidla, která se vám budou zamlouvat po designové i funkční stránce.

Skrýt popis