Stropní a závěsná svítidla

Světelné prvky představují nenahraditelnou součást interiéru. Pokud tedy sáhnete po správném osvětlení, pozitivně tím ovlivníte atmosféru v místnostech, možná docílíte i požadovaných tlumených odstínů a dotvoříte celkový design prostoru. Stropní svítidla jsou považovaná za centrální osvětlení. Samozřejmě najdou se i místnosti, kam není možné taková svítidla nainstalovat, například tam, kde jsou příliš nízké stropy, ovšem v takovém případě na scénu přichází nástěnné varianty.

Závěsná svítidla jsou stále v kurzu

V posledních několika letech se obrovské popularitě těší především industriální závěsná svítidla, která vnáší do interiéru trochu průmyslový nádech. Stropní svítidlo v tomto charakteru je však ojedinělé a trochu nevšední. Uplatnění nacházejí nejen v rodinných domech a bytech, ale i v kavárnách či restauracích.

Závěsné svítidlo však potřebuje dostatečně vysoký strop, a tak vždy zvažte, jestli je opravdu tím pravým ořechovým přímo do vašeho obývacího pokoje. Působivé je především závěsné svítidlo do kuchyně, které ještě doplní bodovky nad kuchyňskou linkou.

Další stropní svítidla

V interiérech s nižšími stropy se vyjímají LED stropní svítidla, která jsou přímo u stropu, a tak nemusíte vůbec řešit, jestli se do lustru někdo bouchne. Elegancí si vás podmaní stropní bodová svítidla. U nich je velkou výhodou, že si můžete nastavit směr světla tam, kam potřebujete a osvítit tak i tmavé kouty. LED stropní svítidlo je navíc úsporné, chlubí se dlouhou životností a perfektní svítivostí. Zvolit si můžete i různou teplotu, přičemž žluté světlo je vhodné do obývacího pokoje, více bílé zase do pracovní části.

Hledáte tedy stropní svítidla do kuchyně anebo venkovní závěsné svítidlo? Podívejte se do pestré nabídky níže. V našem srovnávači najdete takové stropní svítidlo, které se vám bude zamlouvat designem i cenou.

Skrýt popis