Vysavače

V kategorii vysavače naleznete nejen několik druhů vysavačů, ale také veškeré příslušenství, které k nim potřebujete. Pokud si nevíte rady, jak si vybrat ideální vysavač, pokračujte ve čtení. 

Vysavač je jeden z nejpotřebnějších domácích spotřebičů a jistě jej nalezneme v každé domácnosti. Každý však má jiný, nebo potřebuje jiný. Jak si ale vybrat ideální vysavač, aby nás uspokojil výsledek vysávání? Pokud se chcete dozvědět více, přejděte na článek "Jak vybrat vysavač?".

Jak vybrat vysavač »

Druhy vysavačů

Podlahový sáčkový

Podlahový sáčkový vysavač patří mezi ti nejoblíbenější vysavače. Je vhodný pro alergiky a do domácností se zvířaty či dětmi. Jeho velikou výhodou je, že díky sáčkům se nečistoty filtrují mnoha způsoby. Mezi nevýhody patří např. velikost, nebo častá výměna sáčků. 

Podlahový bezsáčkový

Bezsáčkové vysavače jsou v oblibě převážně proto, že do nich nemusíte dokupovat sáčky. Nečistoty se shromažďují ve sběrné nádobě. Mezi nevýhody tohoto vysavače patří především to, že pri vyprazdňování nádoby dochází k rozptýlení prachu a nečistot v okolí koše. Některé bezsáčkové vysavače však mají ve sběrné nádrži vodu, tím pádem se nečistoty vylijou s vodou a nic nikde nepráší. 

Tyčový vysavač

Tyčový vysavač najde své využití především v menším domácnostech, kde není jak prostor na uskladnění standardního, tak prostor na manipulaci. Zároveň je vhodný především pro ty, co bydlí v menším bytech. Některé tyčové vysavače mají i fuknci vytírání. 

Ruční vysavač

Ruční vysavač je velmi praktickým pomocníkem každé domácnosti. Je vždy při ruce, nezabere moc místa a je s ním velmi jednoduchá manipulace. Nejvíce ho ocení domácnosti s dětmi a zvířaty. 

Robotický vysaváč

Robotický vysavač stoupá na popularitě a to především proto, protože když ten vysává, vy nemusíte být u toho. Stačí jej zapnout ručně a nebo dokonce na dálku po telefonu a veškerou práci odvede za vás. Některé robotické vysavače umí i vytírat. Tento vysavač ocení především lidé co mají děti, nebo zvířata a mají rádi pravidelný úklid bez námahy. 

Víceúčelový vysavač

Tyto vysavače jak již z názvu vyplývá toho umí více než ty předchozí. Dokáží čistit párou, umývat okna, nebo naopak spustit foukání místo vysávání. 

Skrýt popis