Jídelní stoly

V této kategorii naleznete jídelní stoly v mnoha provedeních, barvách, velikostech a z různých materiálů. Jídelní stůl je srdcem mnoha domácností a proto je jeho výběr důležitý. Pokud si nevíte rady, jak vybrat ideální stůl do jídelny právě pro vás, pokračujte ve čtení. 

Jídelní stůl je místem, kde se schází jak celá rodina, tak přátelé. V dnešní době je jídelna propojena s kuchyní a obývákem, tudíž často bývá jídelní stůl vybírán ve stylu místností, tak aby zapadl do celkového designu. Při výběru jídelního stolu je potřeba se zaměřit na několik parametrů a těmi jsou: 

Velikost

Velikost jídelního stolu úzce souvisí s tím, kolik prostoru pro něj máte. Při výběru však nezapomeňte myslet na to, že u stolu budou stát ještě jídelní židle a při odsouvání a přisouvání židlí od stolu je potřeba v okolí stolu místo navíc. Podle toho, kolik místa máte pro stůl a prostoru pro židle se nakonec rozhodnete, jak velký stůl budete moct koupit a pro kolik bude lidí. 

Materiál

Jídelní stoly jsou dnes vyráběny z několika druhů materiálu. Cena stolu se většinou odvíjí hlavně od toho, z jakého materiálu je vyroben. Mezi nejoblíbenější, cenově dostupnější materiály stolu patří laminát a dřevotříska. Tyto stoly však nemají takovou životnost jako například stoly z masivu. Ty jsou sice dražší, ale jsou doslova nesmrtelné. Tudíž výběr materiálu nakonec souvisí s tím, kolik financí chcete do jídelního stolu investovat. 

Design

Design jídelního stolu je vybírán ve většině případů podle designu zbytku místností, ve kterých se nachází. Někdo rád ladí kuchyň, obývák a jídelnu jako celek, někdo zas v jídelně zvolí tak odlišný design, že ačkoli jídelna není od zbytku místnosti oddělená zdmi, tak přesto se z ní stane samostatná místnost, díky odlišnosti designu. Konečný výběr je vždy na preferencích jedince. 

Pokud se však chcete dozvědět více, jak jídelní stůl vybrat, případně jak k němu vybrat židle, přečtěte si článek "Jak vybrat jídelní stůl a židle". 

Přejít na článek “Jak vybrat jídelní stůl a židle” »

Skrýt popis