blog-post image

Jak si zútulnit domov?

Přemýšlíte nad tím, že se vám váš domov nezdá dost útulný? Chtěli byste si jej zútulnit, ale nevíte jak na to? V tomto článku se dozvíte pár tipů, co byste mohli u vás doma udělat jinak. 

Dost často se stává, že jsou domácnosti buď plné zbytečných věcí a nebo naopak až moc prázdné. Čím dál častěji lidé mají touhu si domácnost zútulňovat a uvědomují si, že právě domov vám dává místo, kde relaxujete, odpočíváte nebo trávíte čas s rodinou, tudíž je potřeba, aby jste se na takovém místě cítili co nejlépe.

Pár tipů, jak si domov zútulnit

Různorodé zdi

Jeden z tipů jak částečně zútulnit váš domov je vylepšit vaše zdi. Máte jednobarevné, nebo bílé zdi, bez obrázků či vzorů? Je čas to změnit. 

Obrazy přírody

Obrazy krásné přírody a zvířat domovu dodávají nádech útulna. Reprezentují čistotu, relax, život. Obrazy přírody mohou být různě barevné a dají se přímo ladit s vaším interiérem. K šedému interiéru se hodí obrazy s lesní přírodou, do světlého interiéru zase barevné květiny. 

Obrazy s různými texty

Obrazy s motivačními texty, nebo texty vyjadřující váš život nebo životní moto, dodají vašemu interiéru doslova trochu z vás. 

Vzory na zdech 

Bílé nebo jednobarevné zdi? Pryč s nimi, existují různé tapety nebo nálepky na zdi, které zdi změní úplně v něco jiného. Čistě bílé zdi často působí chladně a prázdně, proto je super je něčím oživit.

Vybrat dekoraci na zeď »

 

Květiny

Nic neoživí domácnost lépe než živé květiny. Různé kapradiny, nebo jiné nenáročné rostliny na pěstování, jako např. kaktusy, sukulenty apod. Zároveň na stole a na parapetech květiny také vypadají skvěle a pokud nemáte prostor se o ně starat, nezkazíte nic ani těmi umělými. 

Vybrat květiny »

Fotky

Vaší domácnost vám jistě ohromně zpříjemní a zútulní fotky s vaší rodinou, fotky s vašimi zážitky nebo momenty, na které rádi vzpomínáte. Při každém pohledu vám vykouzlí úsměv na obličeji a domovu dodají opravdu osobitý nádech. 

Textílie

Deky - deky na gauči, přehozy na posteli… ty opravdu dodají pocit útulna, pocit tepla a relaxu

Polštářky - spousta polštářků různých vzorů v posteli i na gauči jsou také skvělým prvkem pro zútulnění domova

Koberečky - koberečky pod konferenčním stolkem, jídelním stolem, u postele nebo v předsíni pocitově oteplují místnosti a zároveň svými barvami, či tvarem úplně mění celou místnost v něco jiného 

Závěsy - závěsy plní v domácnosti nejen funkci zastínění oken proti slunci, avšak i funkci okrasnou. Závěsy jak vzorované, nebo jednobarevné, sladěné ke zbytku vašeho interiéru budou skvělou třešničkou na dortu, při zútulňování domova

 

Vybrat deku, polštář, koberec »

 

Světlo

Svíčky - svíčky v místnosti jsou jedním z nejdůležitějších prvků útulné domácnosti. Svíčky vyjadřují teplo, lásku, romantičnost a klid. 

Osvětlení - dostatečné osvětlení, velké lustry a spoustu bodovek také plní důležitou funkci pro vytvoření útulné atmosféry v domě. Lampy u křesel či pohovek, světýlka nad postelí či jinde dodají domovu úplně jiný nádech

Vybrat osvětlení »

Závěrečné shrnutí

Na závěr si to shreme. Pro zútulnění domova budete potřebovat: ideální osvětlení, lampy a svíčky, dále nesmíte zapomínat na fotky, obrazy či barevné zdi. Důležitým prvkem jsou i koberce, závěsy, polštářky a deky. A pro nejlepší efekt dopňujte domácnost o květiny. 

TOP produkty z kategorie Dekorace